Комітет екологічного порятунку України

"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте" - Махатма Ганді

Пошук


Опитування

Чи користуєтеся ви засобами для очищення питної води?
Так, користуюся фільтром для очищення води
Даю водопровідній воді відстоятися і кип'ячу її
Ні, водопровідна вода досить чиста
Ні, використовую бутильовану воду


Всього проголосувало: 875 Результати

ПогодаРадіаційний фон


м. Київ - 0,011 мР/год


м. Чорнобиль - 0,024 мР/год


Загрузка...

Новини

Аналітична довідка про екологічну ситуацію, яка склалася на території Івано-Франківської області внаслідок паводку


Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області щоденно здійснюється збір, аналіз та узагальнення інформації щодо екологічної ситуації на території області.

Станом на 27.08.2008 року за даними суб’єктів екологічного моніторингу на території області, яка постраждала внаслідок паводку продовжувались відновлювальні роботи.
Електропостачання та електрозв’язок відновлено у всіх населених пунктах області.
Забезпечено проїзд до всіх населених пунктів області.

На відновлювальних роботах 26.08.08р. працювало 2841 працівник та 451 одиниця техніки. Відновлено проїзд по всіх пошкоджених автодорогах загального значення, 67 із 76 пошкоджених мостів на автодорогах загальнодержавного і місцевого значення. Встановлено 8 тимчасових мостів. Із зруйнованих 74 км доріг відновлено 17 км.

Облводгоспом розроблені заходи і графіки виконання проектних і відновлюваних робіт. В першу чергу роботи ведуться на дамбах обвалування, де були пориви: р. Прут с. Воскресінці Коломийського району, смт Заболотів і с. Борщів Снятинського району, с. Березівка Тисменицького району, с. Грабівці Богородчанського району, на р. Дністер в с. Побережжя Тисменицького району, с. Дубівці Галицького району.

Відновлення пошкоджених дамб і берегоукріплення ведеться на 21 об’єкті у 8 районах області. Відновлено 3,34 км берегоукріплень. 26.08.08р. продовжувались роботи на всіх об’єктах. З початку відновлювальних робіт освоєно кошти на суму 10 млн 217,9 тис гривень.
За даними гідрохімічних досліджень поверхневих вод області, що проводяться лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Івано-Франківського облводгоспу, якісний стан води річок області на сьогодні характеризується показниками, величини яких не перевищують ГДК і залишаються без змін, або незначно знижуються.

Більша частина антропогенного навантаження на водотоки припадає на малі ріки – притоки ріки Дністер, в басейнах яких розміщується більшість водокористувачів області.
Показники якості води річок Бистриця Надвірнянська, Бистриця Солотвинська, Свіча, Ворона, Луква, Прут не перевищують ГДК.

Якість води Бурштинського та Чечвинського водосховищ характеризується показниками, що не перевищують норми ГДК.

Дослідження щодо радіоактивного забруднення поверхневих вод на території області проводилИся на: р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв, р. Бистриця Солотвинська с.Скобичівка, р.Дністер с. Довге та м. Галич, р. Бистриця с. Єзупіль, р. Свіча с.Гошів, р. Свіча с.Міжріччя, Чечвинське водосховище смт Рожнятів, р. Прут м. Коломия.
Визначалася концентрація пКі/дм3 цезію Сs - 137 та стронцію Sr - 90. Дані замірів не перевищують допустимих концентрацій, суттєвих змін не відбулося.

Аналіз стану геологічного середовища на території області здійснюється на основі наданих даних спостережень за коливаннями земної поверхні.

Станом на сьогодні сейсмічні події в області не були зареєстровані.
За уточненими даними Головного управління земельних ресурсів в Івано-Франківській області внаслідок паводку 23-27 липня 2008 року на території області затоплено всього 35,4019 тис. га земель, в тому числі 30,2589 тис. га сільськогосподарських угідь. Знищено (змито) всього 358,28 га земель, в тому числі сільськогосподарських - 176,13 га. Загальна площа земельних ділянок, виділених для будівництва нового житла – 11,87 га. Зазначена інформація в розрізі районів області додається.

Значної шкоди заповідним об’єктам завдало стихійне лихо 23-27 липня 2008 року. У результаті сильних злив виникли повені, селеві потоки та відбулися зсуви ґрунту, які нанесли масштабну шкоду установам природно-заповідного фонду.

На території природного заповідника «Горгани» зруйновано науково-пізнавальні стежки протяжністю 1,5 км, частково пошкоджено – 3,3 км науково-пізнавальних стежок. Частково пошкоджено дороги протипожежного значення протяжністю 6,1 км. Повністю зруйновано гірську стежку протяжністю 1 км, частково – протяжністю 1,0 км. Забрано водою 20 шт. перехідних містків.

Станом на 27.08.08 через недоступність до територій роботи щодо подолання наслідків стихії ПЗ «Горгани» не розпочато.

На території Карпатського національного природного парку зруйновано 9 та пошкоджено 5 мостів, пошкоджено 2404 м/п підпірних стінок, зруйновано 44,15 км лісових доріг, 582 м/п перепадів, 159 перехідних містків, 5000 кладок, 2 малі архітектурні форми, забрано водою 266,5 м3 готової лісопродукції; 1270 шт посадкового та маточного матеріалу, розмито 0,16 га верхнього родючого шару ґрунту, зсуви ґрунту разом з наявною рослинністю на площі 30,0 га.

Станом на 27.08.08 на території Карпатського НПП відновлено 1 пошкоджений місток у Вороненківському ПОДВ, побудовано підпірну стінку 40 м/п у Татарівському ПОДВ, побудовано лісову дорогу у Женецькому ПОДВ протяжністю 0,6 га, відновлено 6 перехідних містків.

На території національного природного парку «Гуцульщина» знищено 4,3 км та пошкоджено 8,3 км доріг, пошкоджено 25 мостів, 2850 м2 кашиць, 3 шлагбауми, забрано водою 57 м3 готової лісопродукції, зсуви ґрунту разом з наявною рослинністю зафіксовані на площі 0,31 га.

Станом на 27.08.08 працівниками НПП «Гуцульщина» власними силами розчищено близько 3 м3 зсуву ґрунту, відремонтовано лісових доріг біля 45 м/п. Більш ефективна ліквідація наслідків стихійного лиха буде проводитись після відповідного фінансування.
Збитки, нанесені установам природно-заповідного фонду, а саме природному заповіднику «Горгани», Карпатському національному природному парку, національному природному парку «Гуцульщина», в сумі 18882,0416 тис. грн. Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в області запропоновано включити до Генерального плану подолання наслідків стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.

В області існує гостра проблема щодо проведення робіт із подолання наслідків стихії в руслах та заплавах заповідних річок. Діючим законодавством України, Положеннями про заповідні об’єкти такі роботи, а також забір гравію, каменю і т.п. з русел заповідних річок заборонено.

Необхідно розробити тимчасовий регламент щодо проведення робіт із врегулювання русел заповідних річок, відбудови мостових переходів, мостів, берегоукріплення, гідротехнічних та гідрометричних споруд у руслах та заплавах цих річок.

Санітарно-епідеміологічною службою області знезаражено 15253 криниці, з яких відкачано забруднену воду. В окремих населених пунктах виникала потреба зазначені заходи проводити повторно. Окрім того, спеціалістами санепідслужби згідно заяв мешканців проводиться дезінфекція та лабораторні дослідження води криниць, які не були затоплені. Проведено знезараження 289 таких криниць у населених пунктах Рожнятівського району.
В кожному населеному пункті визначені резервні джерела водопостачання, які знаходяться під постійним контролем санепідслужби. Для підвозу питної води в постраждалі населені пункти використовується спеціалізований автотранспорт, на який оформлені санітарні паспорти, а водії пройшли медичні огляди.

Епідемічна ситуація в області щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції та вірусний гепатит А знаходиться під постійним контролем фахівців санітарно-епідеміологічної служби. На даний час на території області реєструються випадки звернень населення за медичною допомогою з приводу кишкових розладів (гастроентероколітів), які між собою не пов’язані територіально, також не зв’язані спільним джерелом і факторами передачі.

Проведено санітарно-епідеміологічну експертизу підтоплених будівель, споруд та комунікацій навчальних закладів. Складені кошториси на проведення відновлювальних робіт. Відновлювальні роботи розпочаті в кожній школі. Проводиться дезінфекція та дезінсекція територій, приміщень, внутрішніх та надвірних санвузлів, очистка, промивка та дезінфекція локальних водопроводів.

Управлінням у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації здійснені організаційні заходи щодо забезпечення дітей, які потерпіли від стихії, оздоровленням та відпочинком, психологічною реабілітацією як в закладах області. так і за її межами. Відповідно до заяв батьків, 3560 дітей виявили бажання в оздоровленні. З них 2908 перебувають у оздоровчих закладах (403 дитини на території області, 2505 дітей за межами області).

Ветеринарною службою області на підставі лабораторних досліджень проб ґрунту, відібраних з підтоплених худобомогильників, встановлено, що худобомогильники населених пунктів: Білоберізка, Верховинського, Розтоки та Кобаки Косівського, Перерісль Надвірнянського, Устя та Іллінці Снятинського, Побережжя, Старі Кривотули, Черніїв, Радча та Єзупіль Тисменицького районів на даний час не створюють загрози виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань. Епізоотична ситуація під контролем.

В районах та містах обласного значення відпрацьовується проектно-кошторисна документація на пошкоджені та зруйновані будинки, проводяться підготовчі та розпочинаються будівельні роботи по відновленню житлових будинків. Продовжуються роботи на об’єктах житлово-комунального господарства. В усіх населених пунктах області відновлено централізоване водопостачання. Проведена гравійна підсипка доріг, вичищено дощову каналізацію, ведеться ремонт мостів і комунальних доріг в населених пунктах області.

Підрозділами ГУ МНС в області із залученням пожежних автоцистерн, пожежно-насосних станцій та мотопомп протягом доби відкачано воду зі 148 криниць та 5 будинків.

На виконання Указу Президента України від 28 липня 2008 року № 682/2008 “Про оголошення окремих місцевостей у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях зонами надзвичайної екологічної ситуації”, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Мінприроди України, створений оперативний штаб Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, розроблені заходи, весь інспекторський склад переведений та посилений режим роботи, здійснюється контроль за екологічно небезпечними об’єктами, об’єктами житлово-комунального господарства, складами зберігання пестицидів та агрохімікатів.

Працівниками відділу екологічного контролю за використанням і охороною земель та надр 27.08.2008р. проводиться перевірка звернень в КМУ по “гарячій лінії “ за фактом складування твердих побутових відходів в межах водоохоронної смуги р.Дністер в с.Різдвяни Галицького району. За результат перевірки притягнено до адміністративної відповідальності сільського голову с.Різдвяни Федів М.В. за статтею 82 КУпАП з накладенням адмінстягнення – штраф 102грн.

Проводяться також перевірки:

• за листом Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури за фактом несанкціонованого вибору гравійно-піщаної суміші МКП “Надвірнашляхбуд” з річки Бистриця Надвірнянська;

• за листом Карпатської інспекції геологічного контролю щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства під час користування надрами ДП “Богородчанинафтогаз”.

За результатами рейдових перевірок по виявленню фактів незаконного вибору гравійно-піщаної суміші на землях водного фонду притягнено до адміністративної відповідальності двох осіб з накладенням адміністративних штрафів на суму 323 гривні.

Відділом екологічного контролю біоресурсів та природно-заповідного фонду 27.08.2008р. продовжується планова перевірка ДП “Брошнівське лісове господарство”. В ході перевірки за порушення природоохоронного законодавства 3 особи притягнуті до адмінвідповідальності згідно ст.ст.64,65,67 КупАП на загальну суму штрафів 255грн., перевірка продовжується. Триває перевірка ДП “Надвірнянське ЛГ” щодо розгляду звернення Всеукраїнської організації “Національний екологічний центр України” та Дружини охорони природи “Зелене майбутнє” на території Бистрицького лісництва вздовж річки Рафайловець. За завданням прокуратури перевіряється природно-заповідний фонд Делятинського і Ворохтянського держлісгоспів.

Відділом інструментально-лабораторного контролю 27.08.2008р. проаналізовано проби води р. Черлена, р. Ворона та зворотні води ЗАТ “ЛК Інтерплит-Надвірна”.
Перевищення показників виявлено:

р.Черлена вище випуску ЗВ - амоній сольовий – 10,4 ГДК ;

- нітрити – 4,4 ГДК.

р.Черлена нижче випуску ЗВ - амоній сольовий – 3,2 ГДК ;

- нітрити – 5,1 ГДК.

Проби води Безіменний потік, р.Бистриця та зворотні води КП “Івано-Франківськводоекотехпром” (від 21.08.08р.) знаходяться в роботі.

Відділом оперативного міжрайонного контролю в ході перевірок лісопильних підприємств виявлено ряд суб’єктів господарювання, які працюють без дозволу та ліміту на утворення і розміщення відходів. За результатами перевірок підготовано та винесено рішення про тимчасову призупинку експлуатації 4 лісопильних рам:

Спеціалістами відділу екологічного контролю водних об’єктів, атмосферного повітря та поводження з відходами за серпень місяць здійснено 18 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства, в тому числі дотримання вимог водоохоронного законодавства – 3, дотримання вимог Закону України “Про атмосферне повітря” – 2, дотримання вимог Закону України “Про відходи” – 15.

За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 19 посадових осіб, на загальну суму 1496 грн. З них за порушення вимог водоохоронного законодавства – 4, на загальну суму 255 грн., з яких одна постанова була направлена у військову прокуратуру Івано-Франківського гарнізону для притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності.

За порушення вимог Закону України “Про атмосферне повітря” до адмінвідповідальності притягнуто 2 посадові особи, на загальну суму 85 грн., з яких одна постанова була направлена у військову прокуратуру Івано-Франківського гарнізону для притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності.

За недотримання вимог Закону України “Про відходи” до адмінвідповідальності притягнуто 13 посадових осіб на загальну суму – 1496грн.

Спеціалісти відділу брали участь у прокурорських перевірках суб’єктів господарювання, які здійснюють переробку деревини, на території Верховинського, Надвірнянського та Рожнятівського районів. Проведено 10 перевірок суб’єктів господарювання, до адмінвідповідальності притягнуто 11 посадових осіб.

Працівниками відділу винесено 4 рішення про призупинку господарської діяльності, в тому числі 2 – рішення про припинення експлуатації несанкціонованих сміттєзвалищ в с-щах Яблунів Косівського та Перегінськ Рожнятівського району, та 2 рішення про заборону діяльності підприємств, що переробляють деревину, на території Верховинського району.
Проведено комплексну перевірку НГВУ “Долинанафтогаз”. За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 4 посадові особи на загальну суму 320 грн., в тому числі за порушення вимог водоохоронного законодавства – 2 на загальну суму 170 грн, за порушення вимог Закону України “Про атмосферне повітря” до адмінвідповідальності притягнуто 1 посадову особу на суму 85 грн та Закону України “Про відходи” – 1 посадову особу на суму 85 гривень.

В цілому екологічна ситуація на території області стабільна.

кино

Прес-служба Мінприроди України

При повному або частковому використанні матеріалів ресурсу Комітету посилання на "Комітет екологічного порятунку України" є обов'язковим. Комітет не несе відповідальності за інформацію наведену в не редакційних або рекламних матеріалах. Думка Комітету не завжди збігається з думкою авторів. © 2006-2014 Комітет екологічного порятунку України
JeyNews.com.ua - джерело важливої інформації Якість життя Орхуський центр Республика Мечта Червона книга України Притулок для тварин "Милосердя"