"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
05/12/15

Японці знову полюють на китів в Антарктиці


 

Група японських риболовецьких суден відправилася в Антарктику, щоб продовжити полювання на китів, незважаючи на заборону суду і протести екологічних активістів.

В експедиції беруть участь корабель водотоннажністю вісім тисяч тон під назвою Нішін Мару і три невеликих китобійні судна.

Відповідно з новою програмою по забою китів, складеної японською владою з урахуванням претензій міжнародного співтовариства, кораблі протягом трьох місяців заб'ють тільки 333 особини кита-смугастика.

Міжнародний суд ООН у березня 2014 постановив, що традиційний промисел кита- смугастика в Японії повинен припинитися. Після цього японські рибалки тимчасово перестали полювати на китів.

Проте минулого тижня рибальське агентство Японії оголосило, що полювання на китів в Антарктиці продовжиться. Враховуючи критику міжнародної спільноти, країна погодилася зменшити кількість забитих в рамках своєї дослідницької програми китів на дві третини.

У 1986 році на комерційний забій китів був введений міжнародний мораторій, проте Японія продовжила промисел, стверджуючи, що робить це в наукових цілях. Як аргументують вчені, їхня мета - довести, що популяція китів в Антарктиці занадто висока і відбій китів, у схвалених владою кількостях, їй серйозно не зашкодив. Для того, щоб це довести, потрібно проводити відбій китів, говорять вчені.

Проте м'ясо вбитих морських тварин в Японії надходить у продаж.

ВВС

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017