"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
09/09/10

У ЄС скоротять медичні експерименти на тваринахУ Європейському Союзі скоротять використання тварин з метою проведення наукових експериментів, - про це йдеться в законодавстві, схваленому сьогодні Європарламентом на сесії в Страсбурзі.

Згідно з прийнятим рішенням, країни-члени ЄС отримають перехідний період терміном на 2 роки для імплементації нових законодавчих норм до національного законодавства.

Схвалений документ передбачає, зокрема, оцінку національними органами влади стану здоров`я тварин, що використовуються в наукових цілях, з метою сприяння розвитку альтернативних методів проведення експериментів.

При цьому країни-члени повинні забезпечити, щоб у разі існування визнаних в ЄС альтернативних методів тестування, ніж тести з використанням тварин, використовувалися б саме такі альтернативні методи.

Використання тварин в лабораторіях дозволятиметься лише при дослідженнях, що стосуються хвороб людей, тварин або рослин, при тестуванні медикаментів і препаратів для збереження популяції, а також у вищій освіті і при кримінальних розслідуваннях.

Нове законодавство також забороняє використання великих приматів, таких як шимпанзе, горили, орангутанги, в наукових дослідженнях, крім випадків, коли без використання таких приматів неможливо досягти цілей дослідження.

Національні органи влади повинні будуть здійснювати перевірки установ, в яких використовуються тварини для досліджень, при цьому частина з них повинна проводитися без попереднього оголошення.

кино

Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017