"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
06/09/10

В Японії за крадіжку китового м'яса засуджені активісти GreenpeaceСуд округу Аоморі засудив в понеділок двох японських активістів Greenpeace до одного року позбавлення волі умовно кожного за крадіжку китового м'яса. Як стверджують засуджені Юнічі Сато і Тору Сузукі, вони вкрали м'ясо для того, щоб довести незаконну торгівлю ним.

"Кожен обвинувачений міг бути засуджений до 18 місяців позбавлення волі за крадіжку, якби районний суд порту Аоморі погодився б з вимогами прокуратури", - говориться в повідомленні агентства.

У травні 2008 року японськими співробітниками Greenpeace Юнічі Сато і Тору Сузукі вдалося перехопити одну з коробок з китовим м'ясом, винесену співробітниками дослідницького китобійного судна Nisshin Maru під виглядом особистих речей, і доставити її в прокуратуру як доказ розкрадань. Було почато розслідування, проте незабаром справа про незаконну торгівлю м'ясом була припинена, а співробітники Greenpeace були арештовані по звинуваченню в крадіжці.

Напередодні судового засідання, акції на підтримку двох японських захисників китів проходили по всьому світу.

Екологи виступають проти китобійного промислу Японії і активно заважають японським китобоям полювати на цих морських ссавців. Не дивлячись на заборону комерційного вилову китів, встановлену угодою 1986 року, Японія продовжує їх промисел, посилаючись на положення угоди, що дозволяє проводити дослідження на китах з можливим летальним результатом, чим викликає критику з боку таких країн, як Австралія, Великобританія і Нова Зеландія, а також привертає постійну увагу екологів всього світу. На їх думку, китове м'ясо поступає на продаж у фешенебельні ресторани.

На початку 2009 року екологи заявляли, що Японія, яка рахує полювання на китів культурною традицією, змогла добути лише 679 китів, не дивлячись на плани зловити 850 тварин.

кино

Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017