"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
05/07/10

Вимирання бджіл може спровокувати брак продовольства в БританіїВеликобританія може зіткнутися з продовольчою кризою із-за скорочення популяції медоносних бджіл, пише видання Daily Telegraph.

Бджоли як обпилювачі рослин "відповідальні" за кожен третій шматок нашої їжі. Отже, якщо зникнуть комахи, що обпилюють певні види флори, фермери не зможуть вирощувати такі культури, як яблука і гарбуз. Вчені також побоюються, що брак комах-обпилювачів може стати причиною того, що не обпилені належним чином види не зможуть зростати. До речі, ще Альберт Ейнштейн передбачав, що якщо бджоли зникнуть з лиця землі, людина зможе прожити після цього всього чотири роки.

Попередні дослідження показували, що бджолина популяція в Англії скорочується швидше, ніж де-небудь в Європі. Ситуація настільки серйозна, що британський уряд запустив проект Insect Pollinator Initiative вартістю 10 мільйонів фунтів стерлінгів, мета якого - з'ясувати причини вимирання бджіл і інших комах. Пошуками відповіді на це питання займатимуться декілька університетів і дослідницьких організацій.

Так, співробітники Університету Данді перевірять, чи шкодять певні пестициди нервовій системі бджіл і чи позбавляють комах можливості виконувати виляючий танець, за допомогою якого вони показують родичам точне розташування джерела корму. А фахівці з Брістольського університету з'ясують, яке оточення найпридатніше для бджіл: міське середовище або монокультура із зернових в сільській місцевості.

Досі вченим важко пояснити, чому вмирають бджоли. У числі основних причин називалися ізраїльський вірус гострого паралічу, кліща варроа, обробку рослин пестицидами, втрату генетичної різноманітності в комерційних популяціях і зміну клімату. Експерти з Французького національного інституту сільськогосподарських досліджень пропонують свою версію: бджіл вбиває рослинна одноманітність. При живленні пилком з одного виду рослин у комах слабіє імунна система, і вони не можуть забезпечувати своїй "сім'ї" належний антисептичний захист.

Читайте також:

У світі продовжує скорочуватися популяція бджіл

До 2035 року можуть зникнути бджоли

кино

Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017