"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
25/06/10

У Німеччині "випадково" вирощують ГМ-кукурудзуСорт генетично модифікованої кукурудзи NK603, заборонений для культивування в країнах ЄС, був "випадково" висаджений в семи землях Німеччини, включаючи Баварію, Баден-Вюртемберг і Нижню Саксонію, повідомляє ББС.

Як і чому це сталося, поки не ясно, але помилка може обійтися німецьким фермерам в мільйони євро, оскільки трансгенний злак доведеться знищити.

Американська фірма Pioneer Hi-Bred, постачальник насіння, стверджує, що рівень гм-зараження звичайних злаків незначний - не перевищує 0,03%. Ніби сорт NK603 вирощувався всього на двох тисячах гектарів.

А ось в організації "Грінпіс" інші відомості: заборонений гм-маїс розташовувався на 3 тисячах гектарів, тобто показник зараження дорівнює 0,1%, що еквівалентно 100 рослинам на гектар. Крім того, за інформацією природо-захисників, влада Німеччини дізналися про гм-зараження на початку березня, але із-за бюрократичної тяганини фермери були оповіщені лише зараз.

Євросоюз схвалив виробництво декількох сортів генетично модифікованих рослин, включаючи кукурудзу MON810, виведену американською фірмою Monsanto. Комерційна культивація MON810 ведеться в Іспанії, Португалії і Чехії. А ось Франція, Німеччина, Австрія, Греція і ще декілька країн торік категорично відмовилися від цього трансгенного сорту, щоб уникнути зараження нормальних злаків.

Незабаром країни ЄС можуть отримати право забороняти на своїх територіях генетично модифіковані злаки, навіть якщо вони визнані безпечними і схвалені для вирощування і вживання. Відповідний проект змін в правилах буде переданий на розгляд в Європарламент в липні. Імовірно, зміни наберуть чинності через пару років, зазначає видання.

Нагадаємо, в березні 2010 р. міністр сільського господарства Італії Лука Зайя оголосив про заборону на культивування генетично модифікованої кукурудзи на італійській території "з міркувань обережності".

кино

Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017