Хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС Житло з конопель «Дев’ять на одній»: жителі Великого Бичкова переймаються власною безпекою через будівництво каскаду малих ГЕС на Шопурці Екстремальна погода - "обличчя зміни клімату" У той час коли нас заливає дощами, німецькі фермери вимагають 1 млрд. євро на допомогу від посухи Громада Мукачева проти МГЕС Знайомтеся з зростаючим джерелом викидів парникових газів 23 липня в Україні починає діяти закон про енергоефективність будівель Щодо перевірки суб’єктів господарювання у сфері харчової промисловості Ні! пластиковим соломинкам у Starbucks Китай та ЄС підтверджують Паризьку угоду ООН та зобов'язуються збільшити співпрацю Чим годують нас полиці супермаркетів… Завідувач кафедри ЕЗП професор Мирослав Мальований: камінь спотикання Грибовицького сміттєзвалища У Лондоні встановили лавки, які очищають повітря Встановлено причину загибелі бджіл Боротьба за їжу Як Еверест перетворюється у гору сміття Повітря отруєне автомобілями Брудні річки України Їсти не можна відмовитись 22 факти про пластикове забруднення 15 червня Всесвітній день вітру Мінприроди розпочало обговорення змін до ліцензійних умов в сфері поводження з небезпечними відходами Програма проведення круглого столу «Вітрова енергетика Львівщини» Влада б'є на сполох через погіршення стану довкілля на Донбасі Загибель бджіл у Кульчиївці, або чому ми не цінуємо наших бджіл Здоровому харчуванню шкодять пестициди Експерти стверджують, що ціна сонячної енергії може стати ще дешевшою Золотозвалища ЄС та наші сміттєві будні Світ повинен об'єднатися, щоб подолати пластикове забруднення Конференція - Відновлювана енергетика – енергія для миру та демократії Нові кроки ЮНЕП для збереження довкілля Сьогодні Всесвітній день навколишнього середовища КОНКУРС грантів для об'єднаних громад, які хочуть розвивати екологічні види транспорту Про Не….безпечність харчових продуктів Львів отримав 35 млн. євро на будівництво сміттєпереробного комплексу та рекультивацію Грибовицького полігону ТПВ В Польщі теж горять відходи МГЕС у Нижньому Бистрому: розумна інвестиція чи вирок для Ріки На Закарпатті селяни невдоволені сусідством із міні-ГЕС та нарікають на інвестора через невиконання обіцянок Стан та перспективи розвитку малої гідроенергетики Львівщини Китай засадить 84 тис. км2 деревами для боротьби з забрудненням повітря Сьогодні у Львівській Політехніці відбудеться круглий стіл «Сонячна енергетика Львівщини» У Бродівському районі знищили єдину в Україні популяцію Spiranthes amoena Сьогодні День біологічного різноманіття! Для вивчення зміни клімату у Непалі побудують "Вертикальний університет" Утилізація сонячних модулів. Проблеми, регулювання, перспектива Смерть від пластику…. КУРОРТ «СВИДОВЕЦЬ»: МЕГА-ПРОЕКТ ЧИ МЕГА-АФЕРА? Екологічна ситуація України: Найбільші забруднювачі – промислові підприємства Модна індустрія взялася рятувати світ від екологічної катастрофи!!!!
"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
23/07/18

Знайомтеся з зростаючим джерелом викидів парникових газів


 

Нові дослідження, опубліковані Інститутом сільського господарства та торговельної політики (IATP) та NGO Grain, спрямовані на висвітлення кліматичного впливу м'ясної та молочної промисловості, попереджають, що п'ять найбільших м'ясо-молочних корпорацій у світі (JBS, Tyson, Cargill, молочні фермери Америки та Fonterra) несуть відповідальність за більше щорічних викидів парникових газів, ніж ExxonMobil, Shell або BP.

Об'єднання викидів топ-20 м'ясо-молочних компаній перевершує викиди цілих країн, таких як Німеччина, Канада, Австралія або Великобританія. Точно не можливо визначити всі масштаби, які здійснюює вся м'ясо-молочна промисловість світу та на зростання викидів, в тому числі парникових газів.

"На відміну від своїх партнерів у галузі енергетики, великі м'ясо-молочні компанії поки що не уникнули громадського контролю за їхнім внеском у зміну клімату.

«Відсутність публічної інформації про величину їхнього «вуглицевого сліду» - це один із негативних факторів", вказано у дослідженні.

Під час досліджень було опрацьовано інформацію надану 35 найбільшими світовими виробниками говядини, свинини, птиці та молочними продуктами, щоб визначити їхні викиди парникових газів.

Лише чотири компанії NH Foods (Японія), Nestlé (Швейцарія), FrieslandCampina (Нідерланди) та Danone (Франція) надали повну, достовірну оцінку викидів.

Географічно говорячи, більшість м'ясних та молочних викидів походять з основних експортних регіонів м'яса та молока: США та Канада; Європейський Союз; Бразилія та Аргентина; Австралія і Нова Зеландія.

У цих регіонах утворюється 43 відсотки глобальних викидів від виробництва м'яса та молока, а проживає тут лише 15 відсотків населення Землі.

Якщо енергетика, транспорт та інші сектори успішно скорочують викиди відповідно до цілей визначених Паризькою угодою, що фінансується Організацією Об'єднаних Націй, то м'ясні та молочні компанії продовжують збільшувати виробництво. Сектор тваринництва спричиняє більшу частину наявних у світі 13 гігатонн викидів парникових газів.

За стандартним бізнес-сценарієм тваринництво може «з'їсти» більше 80 відсотків бюджету, у такому випадку практично неможливо утримати температуру від підвищення до небезпечного рівня.

Сайт новин Європейського Союзу EurActive коментуючи нові висновки, директор Інституту сільського господарства та торговельної політики Шефалі Шарма (IATP), зазначив, що такого поняття, як "дешеве м'ясо", не існує.

«Впродовж десятиліть масове виробництво м'ясних та молочних продуктів було дозволено фермерам, які отримували плату нижче собівартості продукції, експлуатувалися працівники, а платники податків підтримували рахунки за забруднення повітря, ґрунту та води, викликані великим попитом на м'ясні та молочні продукти».

"Настав час, коли ми зрозуміли, що надмірне споживання є безпосередньо пов'язаним із субсидіями, які ми надаємо промисловості, щоб продовжувати лісозаготівлю, знищувати наші природні ресурси та створювати основну небезпеку для здоров'я людей через надмірне використання антибіотиків.

"Цей звіт показує, яку ключову роль ми відіграємо у створенні кліматичних змін"

Зазначимо, що на сьогодні в Європі зростає потреба в більш стійкій системі виробництва продуктів харчування. Перехід до стійких сільськогосподарських та харчових систем має вирішальне значення.

"Зміни в плані виробництва, переробки, розподілу та споживання продуктів харчування повинні відбуватися одночасно, і Європа повинна займати лідерські позиції у цьому питанні. Ось чому нам потрібна Спільна харчова політика", - заявив Олів'є де Шуттер у інтервю для "EurActiv".

Звіт Інституту сільського господарства та торговельної політики (IATP) та NGO Grain, покликаний сприяти проведенню дослідницької, інноваційної та інвестиційної стратегії (RI & IS) відповідно до ініціативи Європейської Комісії "FOOD 2030".

"Державні інвестиції в рамках програми досліджень та інновацій ЄС будуть особливо важливими для сприяння трансформації або реконверсії та реструктуризації харчових систем ЄС у напрямку стійких харчових систем", зазначив доктор Себатіен Треєр, співавтор доповіді та директор програм у IDDRI Франції.

"Найбільш перспективним напрямом для цього сектора є переміщення високотехнологічних товарів у напрямку високих соціальних та екологічних амбіцій на основі переваг продовольчих систем ЄС з точки зору прозорості, високих стандартів безпеки харчових продуктів та територіальних підходів до інновацій", -  зазначив Себатіен Треєр.

За матеріалами: http://econews.com.au

 

 

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС
Карпатські річки стали ласим шматком пирога «зеленої енергетики». Закарпаття – не виняток. Про те, хто саме з місцевих політиків, можновладців та бізнесменів має... Детальніше...
03
08/2018
Громада Мукачева проти МГЕС
У п’ятницю 20 липня представники ГО «Комітет екологічного порятунку» взяли участь у публічному обговоренні ризиків будівництва міні-ГЕС у Мукачево, ініційованого ГО «Народна Рада... Детальніше...
24
07/2018
Чим годують нас полиці супермаркетів…
В тому, що молочні продукти корисні для нашого організму вже ніхто не сумнівається. Це зумовлено тим, що вони містять у своєму складі легкозасвоювані... Детальніше...
27
06/2018
Завідувач кафедри ЕЗП професор Мирослав Мальований: камінь спотикання Грибовицького сміттєзвалища
Головні наукові напрями, над якими працює кафедра екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку, – природоохоронні технології. Найбільше, що нині хвилює науковців кафедри, –... Детальніше...
26
06/2018