"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
30/12/16

Вчений розповів про шкоду боротьби з глобальним потеплінням


  Геоінженерні технології, які будуть застосовуватися для боротьби зі зміною клімату, можуть зробити марною роботу наземних телескопів.

  Про це заявив фізик Чарлі Зендер з Каліфорнійського університету на конференції Американського геофізичного союзу, повідомляє видання Gizmodo.

  Вчені вважають, що зниження кількості викидів парникових газів в атмосферу Землі не буде достатнім для того, щоб зупинити зростання температури. У цьому зв'язку пропонується випустити повітряні аерозолі з сульфатних частинок, які будуть відбивати сонячне світло і охолодять атмосферу.

  Проте проведення експерименту, який вплине на глобальні геохімічні процеси, викликає побоювання. Зокрема, експерти зазначають, що аерозолі можуть придушити мусони в тих місцях Землі, де життя людей залежить від таких дощів.

  Крім того, сульфатні частинки можуть перешкодити роботі наземних астрономічних обсерваторій, оскільки будуть розсіювати світло від зірок, зазначає Zehnder. Комп'ютерні моделі показали, що нічне небо над міськими районами стане на 25 відсотків яскравіше, оскільки частинки будуть відбивати світло від штучних джерел на землі. Однак далеко від великих поселень ситуація не буде краще — космічні об'єкти стануть розмитими.

  Зараз астрономи продовжують використовувати наземні телескопи для дослідження зірок і екзопланет, тому аерозолі можуть зробити такі спостереження неможливими.

 

Джерело: УНІАН


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017