"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
01/10/15

В гостях у Януковича і Пшонки. Рік потому


25 вересня 2015 р ми разом з телеканалом СТБ відвідали колишню мисливську резиденцію колишнього Президента України В. Януковича Дніпровсько-Тетерівське мисливське господарство, більш відоме в народі як Сухолуччя. До цього ми були в ньому рік тому, відразу після відомих політичних подій, коли дві популярних в Україні людини - Президент Янукович і генеральний прокурор України Пшонка, кинувши свої мисливські дачі і скромні пожитки в Дніпровсько-Тетерівському господарстві, втікли.

Тому нам було дуже цікаво подивитися, як зараз йдуть справи в Дніпровсько-Тетерівському господарстві, тим більше, що незважаючи на всі зусилля громадських екологічних організацій, і Київського еколого-культурного центру зокрема, Мінприроди України успішно саботує будь-які спроби створення там національного парку. У чому безпосередня вина не тільки двох його колишніх міністрів - Мохника та Шевчука, але також і директора Департаменту заповідної справи Іваненко та чиновника цього департаменту на прізвище Драпалюк, якій було доручено написати частину глав в Проект створення національного парку (і що вона успішно не зробила).

Обидва мисливських анклави Януковича в Дніпровсько-Тетеревскому - урочище Острів та урочище Акація зараз контролюються добровольчими батальйонами. Знаходиться на острові "Київ-2", на Акації - "Тризуб-Січ" (батальйон партії "Свобода"). Завдяки цьому обидва об’єкти поки збережені від варварства і знищення, що не скажеш про резиденції Пшонки, де всі 4 дачі, а також лазня, пірс, причал розграбовані - невідомі винесли вікна, двері, ванни, каміни, плитку та інше добро Генерального прокурора. А адже в цих дачах можна було б оздоровлювати дітей або розмістити поранених солдатів з Донбасу. У майбутньому тут могли б розміститися адміністрація національного парку, кемпінги для туристів. Проте місцеве населення все розграбувало. У відмінності від мисливського хутора, який знаходиться поруч, попсової співачки Ассії Ахад та її чоловіка олігарха Боленко, які нікуди не втекли.

Але і на решті території Дніпровсько-Тетерівського мисливського господарства теж не все гладко. Центральні ворота в мисливському господарстві тепер ніким не охороняються і туди може заїхати хто завгодно. Сумнозвісний мисливський кооператив "Кедр", створений тут Януковичем, на жаль, не розвалився, а існує і продовжує організовувати для всіх бажаючих полювання. Лісники з Дніпровсько-Тетерівського мисливського господарства ведуть тут суцільні рубки, і одну з них ми бачили. Незрозуміло куди поділися муфлони, які ще минулого літа бігали у вольєрі на Острові. Кажуть, двох з них відстріляли бійці з воєнізованих груп.

Завдяки хлопцям з батальйону "Київ-2" нам вдалося потрапити за зелений паркан в урочищі Острів - саме серце мисливського лігва Януковича. Всі п'ять попередніх наших спроб успіху не мали. Отже, за високим металевим зеленим парканом ми виявили два десятки будиночків для обслуги, вертолітний майданчик, два мисливських вольєра з наполовину прирученими кабанами, два тири (один "Біжить кабан", другий - "Круг" - для стрільби по тарілках), три ставки повних риби для риболовлі, дві мисливські дачі Януковича, дерев'яну церкву, пірс з причалами і маяком, альтанки, і одну мисливську вишку особисто для Януковича, до якої прокладена доріжки з плитки. На вишці є ліхтарі і дзвіночок, яким єгеря зазивали приручених кабанів під рушницю Президента Украіни. Зараз всі будівлі опечатані, устаткування і меблі залишилися на місці, хоча вина, рушниці, роги та інші мисливські атрибути таких закладів пропали.

Володимир Борейко, Київський еколого-культурний центр

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017