Китай засадить 84 тис. км2 деревами для боротьби з забрудненням повітря Сьогодні у Львівській Політехніці відбудеться круглий стіл «Сонячна енергетика Львівщини» У Бродівському районі знищили єдину в Україні популяцію Spiranthes amoena Сьогодні День біологічного різноманіття! Для вивчення зміни клімату у Непалі побудують "Вертикальний університет" Утилізація сонячних модулів. Проблеми, регулювання, перспектива Смерть від пластику…. КУРОРТ «СВИДОВЕЦЬ»: МЕГА-ПРОЕКТ ЧИ МЕГА-АФЕРА? Екологічна ситуація України: Найбільші забруднювачі – промислові підприємства Модна індустрія взялася рятувати світ від екологічної катастрофи!!!! Франція та ще чотири країни Європейського Союзу закликали до амбітних цілей скорочення викидів двоокису вуглецю (CO2) для вантажівок, випереджаючи пропозицію Європейської комісії Міжнародне агентство з поновлюваних джерел енергії (IRENA) стверджує, що у світовому секторі чистої енергетики у 2017 році створено більше 500 000 нових робочих місць, що на 5,2% більше, ніж 2016 році. Перший у світі об'єкт UNSW перетворює е-відходи в багаторазові матеріали ЩОРІЧНО В СВІТІ 7 МЛН ОСІБ ПОМИРАЮТЬ ЧЕРЕЗ ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ – ВООЗ «Нас труять», - львів’яни більше не мовчатимуть, бо задихаються 32 РОКИ ВІД ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ Щойно Уряд підтримав Мінприроди і розроблену нами нову Стратегію державної екологічної політики до 2030 року. Вона повністю відповідає сучасним викликам і сформована за принципом подібних документів у Європейському Союзі Україна розробила законодавчий пакет системи моніторингу парникових газів Гумовці з жувальної гумки! При Мінприроди створять робочу групу з розробки Національної стратегії попередження та контролю за розповсюдженням інвазійних чужорідних видів Енергетичні тренди в українському агробізнесі У Швеції тепер є дорога, яка заряджає електрокари Перша у світі комбінована гідро-сонячна електростанція Перехід на екологічне упакування гігантів харчової промисловості Мінприроди з Міносвіти започатковують в українських школах культуру сталого споживання Петиція до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства екології та природних ресурсів України щодо Обмеження імпорту, виробництва та обігу тонких поліетиленових пакетів в Україні. Мінрегіон затвердив нові ДБН Сьогодні в Україні набув чинності закон № 2354-VIII «Про стратегічну екологічну оцінку»
"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
20/04/18

Енергетичні тренди в українському агробізнесі


 

Енергетичні тренди в українському агробізнесі

за матеріалами www.liga.net

 

Екологічні тренди успішно приживаються в українському агробізнесі. Альтернативна енергетика, використання біологічних добрив вписалися в бізнес-модель багатьох аграрних підприємств. А відходи і побічні продукти сільгоспвиробництва стали цінним матеріалом для аграріїв. Тільки за рахунок використання відходів сільського господарства можна замістити 9 млрд кубометрів газу в рік, розповідає голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. Причому таку кількість палива аграрії можуть отримати, скеровуючи на енергетичні потреби тільки 37% відходів сільгоспкультур.

При середній врожайності енергетичних культур 11,5 млн тонн в рік на 1 млн га можна замістити до 5,5 млрд кубометрів газу, зазначає чиновник. «Якщо охопити весь потенціал, то обсяг заміщення газу досягне 20 млрд куб м, а це більше 60% потреби країни в газопостачанні», - каже Савчук.

LIGA.net з'ясовувала, як розвивається енергоефективне напрямок в АПК і які труднощі виникають у аграріїв при впровадженні енергозберігаючих проектів

Зелене світло

Законодавча база для розвитку енергоефективних технологій все ще на стадії формування. У березні минулого року Верховна Рада прийняла закон про стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1959-19

За словами Савчука, це дозволить залучати інвестиції у сектор виробництво тепла не з газу і потенційно залишити в бюджеті країни $ 600 млн. Згідно з новим законом, інвестори, які будуть реалізовувати проекти із заміщення газу, отримають зафіксований законодавством тариф на тепло з альтернативних джерел на рівні 90 % від тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

«Таким чином, вони отримають гарантії повернення коштів, вкладених в такі проекти. Це буде стимулювати інвесторів працювати в Україні і встановлювати в містах та селах твердопаливні котельні, когенераційні установки на біомасі і так далі », - говорить керівник Держенергоефективності.

Крім того, парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу 4 квітня 2018 року рекомендував Раді прийняти в першому читанні законопроект про розвиток ринку рідкого біопалива http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63847

 «Україна залежна від імпорту нафти і нафтопродуктів. Використовуючи потенціал аграрного сектора, ми можемо стимулювати виробництво і споживання рідкого біопалива. Заміщаючи імпортовані нафтопродукти хоча б на 10% власним біопаливом, Україна може заощадити більше 400 млн $ в рік », - запевняє Савчук.

Законодавча база для розвитку біогазу є, і вона достатня для того, щоб користуватися певними пільгами при застосуванні цих технологій, стверджує президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. Погоджується з ним і Іван Тракслер, директор компанії МХП Еко Енерджі. За його словами, українське законодавство захищає інвестора і дає можливість використовувати зелений тариф для генерації енергії з сонця, вітру, біоенергетики, біогазу, малої гідроенергетики. «Ця модель дає, мабуть, найвищий рівень окупності проектів зеленої енергетики в порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу», - каже Тракслер.

Незважаючи на це, є питання до чиновників на місцях, які регламентують отримання аграріями пільгового тарифу і підключення до мереж, каже Козаченко. Також залишається відкритим питання фінансування біоенергетичних проектів для аграріїв. «Якщо в Україні поки немає таких преференцій в кредитуванні, як для сільгоспвиробників в Німеччині, які планують побудувати біогазові установки, то про активний розвиток біогазових ноу-хау у нас говорити складно», - наводить приклад президент УАК. І все ж українські аграрії в останні роки активно інвестують в розвиток відновлюваної енергетики.

Наввипередки

Енергоефективні проекти з'являються практично в усіх галузях сільського господарства. При цьому використовуються всі види відновлюваних ресурсів - від сонячної енергії до геотермальних джерел.

 

http://www.liga.net/images/general/2018/04/16/20180416152709-4831.jpg

 

Однак енергоефективність по-українськи в більшості випадків пов'язана зі зведенням біоенергетичних комплексів. Зокрема, в МХП працює біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт і запущено будівництво другого комплексу. "Після запуску другої черги комплекс може стати найбільшим в світі біогазовим підприємством, яке працює на органічних відходах - курячому посліді", - говорить Тракслер. Він додає, що на базі Вінницької птахофабрики в 2017 році розпочато будівництво першої черги біогазового комплексу електричною потужністю 10 МВт. «Особливість цього проекту в тому, що крім стандартного рішення з виробництва електричної енергії з біогазу проект передбачає 100% використання пари і гарячої води, які утворюються в процесі виробництва електроенергії, для потреб забійного комплексу птахофабрики», - говорить він.

Енергоефективність - це одне з пріоритетних завдань агрохолдингу Астарта. «У виробництві цукру, де собівартість майже на 50% залежить від енергоспоживання, ми постійно прагнемо скоротити витрати газу і електрики. Кожен новий сезон витрата газу на тонну переробки цукрового буряку скорочується в середньому на 5-10%, в сезоні 2017/2018 показник склав вже 24 куб м », - повідомили в прес-службі компанії. В цілому в 2017 році цукрове підрозділ Астарти скоротило споживання газу на 9%, електроенергії - на 5%.

За словами операційного директора Астарти Желько Ерцега, побудований в 2014 році біоенергетичний комплекс (БЕК) у Глобино створювався для утилізації жому та економії природного газу на Глобинському цукровому заводі. Але вже в 2015 році біогаз з Бека також почали постачати на соєпереробний завод Астарти, для цього провели двокілометровий біогазопровід.

Активно розвиває біоенергетичний напрям компанія Good Valley (Даноша). Першу біогазову установку тут запустили у 2013 році, а зараз готуються побудувати новий біогазовий завод в Івано-Франківській області потужністю 1,1 МВт.

У 2017 році в Україні були добудовані і почали виробляти біогаз відразу чотири комплекси загальною потужністю 7,33 МВт. Найбільший з них - перша черга біогазового комплексу компанії Україна-2001 потужністю 5,109 МВт, що робить його другим за встановленою електричною потужністю після комплексу МХП потужністю 5,5 МВт. У 2018 році завершено будівництво біогазового заводу ТД Вімексім.

Розвиває біогазові напрямок і свинарський комплекс ГалсАгро, а також компанія Агроспецсервіс й інші учасники ринку.

Далі більше

Судячи з планів аграріїв, зупинятися на досягнутому вони не збираються. За словами Тракслера з МХП, в поточному році компанія планує закінчити другу чергу біогазового комплексу потужністю 10 МВт. «Альтернативна енергетика в МХП - це не тимчасова примха, а важливий напрямок, який інтенсивно розвивається не тільки з точки зору енергонезалежності», - пояснює він.

Найближчі цілі Астарти, за словами Ерцег, - виробляти з біогазу електроенергію і продавати її за зеленим тарифом. У липні компанія планує запустити першу когенераційну установку на 2 МВт. «Потужності Бека дозволяють нам зробити когенерацію до 12 МВт. Наскільки швидко ми будемо просуватися в цьому напрямку, залежить від багатьох чинників: і макроекономічних, і адміністративних, і ринкових, зокрема, від ціни біомаси, яка потрібна для виробництва біогазу », - пояснює він.

За аналогічним сценарієм має намір розвиватися і компанія Агроліга, засновники якої зареєстрували нове підприємство AGL Energy LTD. Основним видом діяльності нової компанії стане виробництво і реалізація електроенергії за зеленим тарифом. Біопаливом для генерації енергії послужить вторсировина - лушпиння соняшнику, одержуване в процесі виробництва олії. Втім, на зелений тариф орієнтується більшість агропідприємств, які за допомогою біогазових заводів задовольняють власні потреби і мають надлишки енергії.

Однак біогаз не єдиний напрямок альтернативної енергетики, яким цікавляться аграрії. Другий за популярністю напрямок - сонячна енергетика. У цю сторону дивляться багато агровиробників. Наприклад, МХП, за словами Тракслера, в 2018-2019 планує побудувати кілька сонячних електростанцій.

Енергію сонця вже використовують в агрохолдингу Мрія. «Ми стояли перед вибором: встановити генераторне обладнання і використовувати паливо або встановити панель сонячної батареї. Вибрали другий варіант», - розповів Євген Дорота, директор ТОВ ЕлАгрі-Козова, одного з семи елеваторів Мрії.

Агрохолдинг HarvEast готовий інвестувати в поточному році 1 млн грн в установку сонячних батарей. За розрахунками інженерів компанії, сонячні батареї допоможуть знизити енергоспоживання на 60%, говорить Руслан Мазуренко, регіональний директор HarvEast.

http://www.liga.net/images/general/2018/04/16/20180416155941-7772.jpg

Україна рухається в правильному напрямку, відзначають у Міненерго. Використання альтернативних джерел забезпечить аграріям енергонезалежність і дозволить їм заробляти на надлишку виробленої енергії. За словами заступника міністра енергетики Максима Білявського, обсяги електроенергії, що виробляється з "чистих" джерел зросли в середньому на 25% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Зокрема, вітрові електростанції згенерували 199 млн кВт-годин, що на 13% більше, ніж запланований показник, і на 23% більше, ніж в перші два місяці 2017 року. Виробництво енергоресурсу з біомаси було зафіксовано на позначці 43 млн кВт/год. Це на 7% більше запланованого показника і на 43% більше показника минулого року. Обсяги виробництва електроенергії сонячними електростанціями в перші два місяці поточного року склали 52 млн кВт/годин, що на 12% більше торішніх показників.

http://biz.liga.net/agritech/all/article/energetika-othodov-ili-kogda-agrosektor-stanet-energonezavisimym

 

 

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Сьогодні у Львівській Політехніці відбудеться круглий стіл «Сонячна енергетика Львівщини»
НУ «Львівська політехніка» спільно з Львівською обласною державною адміністрацією проведуть круглий стін на тему «Сонячна енергетика Львівщини» Раніше ми писали про тенденцію розвитку галузі... Детальніше...
25
05/2018
У Бродівському районі знищили єдину в Україні популяцію Spiranthes amoena
На території заказника «Кемпа», що у Бродівському районі на Львівщині, пожежа винищила понад 3 гектари рослинності, серед яких занесені до Червоної книги України.... Детальніше...
24
05/2018
Сьогодні День біологічного різноманіття!
Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (IDB), щоб поглибити розуміння та обізнаність про проблеми біорізноманіття. Генеральною Асамблеєю ООН наприкінці 1993... Детальніше...
22
05/2018
Утилізація сонячних модулів. Проблеми, регулювання, перспектива
Утилізація сонячних модулів. Проблеми, регулювання, перспектива Зважаючи на популярність «Зеленого тарифу» Ми все частіше чуємо про відкриття нових сонячних електростанцій. Так станом на травень... Детальніше...
18
05/2018