"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
13/11/15

Відсутність дерев підвищує ризик захворювань серця


 

Вчені Детройтського університету з'ясували, що чим більше дерев навколо оселі людини, тим вона здоровіша, особливо її серцево-судинна система.

Проживання в бідних кварталах важко сприймається ще й з тієї причини, що там мало зелених насаджень, довели вчені. Зниження ризику захворювань серця можна домогтися висадкою додаткової кількості дерев.

Цей висновок вони зробили після вивчення наслідків екологічного хаосу в одному з районів Детройта. Там жук шашіль під назвою смарагдова ясенева вузькотіла златка заразив безліч стовбурів дерев, викликавши дисбаланс екологічної системи. Пожухле листя і хворі стовбури дерев більше не справлялися зі своїми функціями: очищення повітря і естетичної.

Провівши аналіз даних медичних записів в районі з постраждалими від жука деревами, вчені виявили, що ризик захворювань серцево-судинної системи злетів на 25%.

Про те, що зелені насадження і здоров'я людей пов'язані, відомо давно. Але біолог Фіона Макдональд вирішила з'ясувати вплив зеленого поясу на ступінь задоволеності життям. Виявилося, що десяток дерев, посаджених додатково, благотворно впливає на стан людей, знімаючи стрес і даючи відчуття підвищеного заробітку. Багато людей в озелененому районі стали відчувати себе молодше і багатше. Дерева важливі для людей: вони очищають повітря і покращують повсякденне життя, живуть поруч з нами і роблять нас спокійнішими. Науковий керівник дослідження Джефрі Донован зазначив, що існує граничний мінімум числа дерев, який не варто знижувати, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

ZIV

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017