"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
05/10/15

Виявлені черв'яки, що харчуються пластиком


 

Вчені Стенфордського університету виявили хробаків, здатних харчуватися пластиком, в тому числі пінопластом. Нове відкриття допоможе вирішити глобальну екологічну проблему: всього 10 відсотків пластмасових відходів піддаються утилізації.

У лабораторії вченого Вей Мінь (Wei-Min Wu) робота над пошуком таких хробаків тривала давно. В основному експерименти ставили над борошняними хробаками (личинками великого борошняного хрущака): у лабораторії вченого 100 черв'яків щодня з'їдали 34-39 міліграм пінопласту. Приблизно половину пластику їх організм перетворював на двоокис вуглецю (рівно стільки ж, скільки і при вживанні нормальної їжі).

Залишки вуглецю черв'яки переводили в біодеградировану масу (нагадує звичайний кал). Дієта з пінопласту не вплинула на здоров'я хробаків: вони нічим не відрізнялися від представників контрольної групи, яких годували нормальною їжею.

Зараз дослідники намагаються зрозуміти, які саме бактерії в шлунку і кишечнику черв'яків беруть участь у біорозпаді пластику, а також збираються штучно створити більш потужні ферменти, здатні розщеплювати полімери.

Нове дослідження більш важливе для захисту навколишнього середовища, так як пінопласт раніше вважався непридатним до біорозпаду. В подальших планах вчених - пошук аналогічних морських організмів. Пластмасові відходи найбільше загрожують живим організмам саме у світовому океані, де через них гинуть тисячі птахів, риб і черепах.

Stanford Report

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017