"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
15/11/16

Надмірне забруднення водойм, забудова прибережних смуг, велика кількість гідроспоруд стримують самоочищення річок


Як повідомлялось раніше, 13 липня у приміщенні Державної екологічної інспекції України відбулася прес-конференція на тему: «Екологічний стан водойм України. Причини та наслідки забруднення води та замору риби у річках». Керівництво Держекоінспекції України ініціювало проведення прес-конференції у звязку з численним зверненнями громадян до державних органів, засобів масової інформації щодо катастрофічного стану поверхневих вод у річках та інших водоймах 8 областей України, що призвело до загибелі великої кількості риби та інших живих організмів у цих водоймах.

        У прес-конференції взяли участь: Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Заїка, Голова Всеукраїнської екологічної Ліги Тетяна Тимочко, Голова  ВГО «Асоціація рибалок України» Олександр Чистяков, начальник відділу координації діяльності територіальних органів управління водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів України Михайло Хорєв. Під час прес-конференції учасникам надано оперативну інформацію про ситуацію на річках у Чернігівській, Полтавській, Житомирській, Дніпропетровській, Черкаській, Сумській, Київській, Хмельницькій областях. 

Розпочинаючи роботу прес-конференції, Андрій Заїка зауважив: - «Річки мають здатність до самоочищення,  але в даний час цей процес відбувається дуже  повільно. В основному це пов’язано з великою кількістю забруднюючих речовин, які потрапляють у воду. Зараз досить небезпечним фактором, що негативно впливає на самоочищення річок є замулення. Вирішення даної проблеми – проведення очистки русел річок та дренажних каналів. Питання виділення коштів на такі природоохоронні заходи, входить до повноважень органів місцевого самоврядування, які повинні забезпечувати запобігання замулення річок. Щодо ситуації на річці Остер: станом на 13 липня за матеріалами гідрохімічних аналізів вод річки Остер поблизу смт. Козелець та міста Остер фіксується тенденція до стабілізації та підвищення вмісту розчиненого кисню близько 4 мгО2/дм3, що є достатнім та безпечним для нормалізації процесів життєдіяльності живих водних організмів. За іншими показниками складу та властивостей вод р. Остер, а саме по азоту амонійному, залізу загальному та фосфатах спостерігається поступове зниження концентрацій. Стан річки Десна залишається стабільним для відповідного періоду – гідрохімічні показники знаходяться у межах нормованих. Негативного впливу вод річки Остер на стан Десни не відбувається. Спостереження та кризовий моніторинг продовжуються».

         Голова Всеукраїнської екологічної Ліги Тетяна Тимочко виділила кілька системних причин, які, на її думку, призвели до такої ситуації з водними ресурсами. Серед них вона назвала систематичне забруднення поверхневих вод промисловими та побутовими скидами, третина з яких зовсім або недостатньо очищуються; протизаконну забудову природоохоронних прибережних смуг; необдумане будівництво численних малих і великих гідроспоруд на річках. Все це у поєднанні з аномальною спекою та швидким нагріванням води в мілководних річках і спричинило екологічну катастрофу.

         Голова  ВГО «Асоціація рибалок України» Олександр Чистяков нагадав, що і в минулому році траплялись непоодинокі факти отруєння водойм побутовими та промисловими скидами. Тим паче, що майже вподовж двох років діяв мораторій на проведення перевірок контролюючими органами в тому числі й у природоохоронній сфері. Громадські організації не раз ініціювали прийняття Верховною Радою ряду законів у природоохоронній сфері, які могли б поліпшити ситуацію, але народні депутати не поспішають із їхнім прийняттям. Зокрема необхідно прийняти  законопроект, який би зобов’язав місцеві органи влади винести в натуру природоохоронні берегові території.

Джерело: http://dei.gov.ua


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017