"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
16/10/15

Із чим поїде Україна на кліматичну конференцію?


 

У Парижі відбудеться глобальна кліматична конференція, де має бути підписано нову кліматичну угоду. Відвідати захід планують президенти понад 40 країн, зокрема - Барак Обама.

Із чим поїде Україна і що відправила в Секретаріат Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату?

Енергетично-кліматично-екологічна політика України вимагає надзусиль та координації, щоб із періоду невизначеності вийти на слабку четвірку. Досі не затверджена програма (план дій) з енергоефективності, національний план скорочення викидів. Між незавершеними, не затвердженими документами, як-от екологічна та енергетична стратегії (щодо системи торгівлі викидами), існують розбіжності.

Попередні дослідження (як унизу) викликають протилежні думки в громадськості та уряду.

Очікуваний національно-визначений внесок України: сектори «Енергетика» та «Промислові процеси».

Національна академія наук України Інститут економіки та прогнозування.

До 2030 р. викиди парникових газів в Україні не перевищать 60% від рівня 1990 р.

Україна має значний потенціал скорочення викидів парникових газів, рівень яких може досягти в 2030 р. 35-40% від рівня викидів 1990 р., однак для їх досягнення необхідно від 75 до 100 млрд. євро, щонайменше третина з яких має бути залучена в житловий сектор.

Цілі скорочення викидів парникових газів в 2030 р. до 35-40% від рівня викидів 1990 р. можуть вважатися надзвичайно амбітним цілями низьковуглецевого розвитку України.

У найближчій перспективі (два-п'ять років) Україна навряд чи зможе самостійно мобілізувати необхідні кошти безпосередньо для досягнення амбітних цілей скорочення викидів парникових. Однак у довгостроковій перспективі це є надзвичайно важливим завданням для України.

Амбітна ціль для «Очікуваних національно-визначених внесків» лежить в межах 40-60% і її вибір є політичним завданням. Воно задаватиме напрями розвитку економіки України на 15 та більше років.

Ганна ГОПКО

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017