"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
05/10/15

Лісоруби допомагають виживати далекосхідним пугачам


 

Екологи з ДВО РАН і російського відділення Товариства захисту диких тварин (WCS) з'ясували, що російські лісозаготівельні компанії на Далекому Сході активно беруть участь у захисті вимираючих рибних пугачів від зникнення, зберігаючи ті куточки лісу, де гніздяться ці птахи.

"Для нас вкрай важливо, що лісозаготівельні компанії настільки серйозно ставляться до захисту ареалів проживання рибних пугачів. Як екологи, ми завжди намагаємося знайти баланс між інтересами економічного розвитку і захистом вимираючих видів, таких як наші пугачі. В даному випадку, виграють і те, і інше", - заявив Сергій Сурмач з Біолого-ґрунтового інституту ДВО РАН у Владивостоці.

Сурмач і його колега Джонатан Слот (Jonathan Slaght) з університету Міннесоти (США) прийшли до такого висновку, проаналізувавши те, як змінювалися ареали проживання рідкісних далекосхідних рибних пугачів (Bubo blakistoni) в останні роки.

Ці птахи, які живуть не тільки на російському Далекому Сході, але і в лісах на західному узбережжі США, в останні роки перебувають під загрозою вимирання через руйнування їх гніздівель і мисливських угідь - мілководь на берегах річок, яка відбувається завдяки масовій вирубці лісів і будівництві гребель і загат, а також браконьєрства.

Сурмач і Слот перевірили, чи достатньо тих заходів, які вживаються місцевими органами влади в Примор'ї, для захисту існуючих популяцій цих птахів і відновлення їх чисельності та розширення ареалів проживання.

Як виявилося, державні заповідники і заказники включають в себе лише 20% територій Примор'я, на яких можуть мешкати або вже живуть ці рідкісні сови. Велика частина їх ареалу існування - близько 43% від його загальної площі - розташована в лісах, що належать лісозаготівельним компаніям.

Ситуація в цих районах виявилася не така вже і погана, як її очікували побачити вчені, спираючись на історію "взаємин" пугачів і американських лісорубів в 90 роках минулого століття, майже згубили цих птахів на заході США, і характер браконьєрської вирубки лісів і відстрілу тварин на території Далекого Сходу.

Вивчивши колонії пугачів у володіннях компаній за допомогою маячків GPS, прикріплених до тіла птахів, і поговоривши з самим лісорубами, Сурмач і Слот з'ясували, що лісоруби знають про існування цих птахів. Вони намагаються не турбувати їх, не чіпаючи лісу вздовж берегів річок, де гніздяться пугачі, і здійснюють ряд інших заходів, консультуючись з екологами.

"Якщо ВАТ "Амгу" і його батьківська компанія "Тернейлес", будуть захищати всі гніздівлі проживання рибних пугачів на їх території, тоді число захищених колоній цих птахів в Примор'ї потроїться, завдяки чому приблизно половина ареалу проживання пугачів на Далекому Сході охоронятиметься", - додав Слот.

За його словами обидві компанії вже прислухалися до рекомендацій авторів статті і почали блокувати невикористовуванні лісовозні дороги і руйнувати непотрібні мости, що дає додатковий захист птахів від уваги браконьєрів і туристів, які часто стають причиною виникнення лісових пожеж, що знищують гніздівлі пугачів. Об'єднання зусиль екологів і лісорубів, як сподіваються Сурмач і Слот, допоможе стабілізувати популяцію пугачів і почати її відновлення.

РИА Новости

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017