Хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС Житло з конопель «Дев’ять на одній»: жителі Великого Бичкова переймаються власною безпекою через будівництво каскаду малих ГЕС на Шопурці Екстремальна погода - "обличчя зміни клімату" У той час коли нас заливає дощами, німецькі фермери вимагають 1 млрд. євро на допомогу від посухи Громада Мукачева проти МГЕС Знайомтеся з зростаючим джерелом викидів парникових газів 23 липня в Україні починає діяти закон про енергоефективність будівель Щодо перевірки суб’єктів господарювання у сфері харчової промисловості Ні! пластиковим соломинкам у Starbucks Китай та ЄС підтверджують Паризьку угоду ООН та зобов'язуються збільшити співпрацю Чим годують нас полиці супермаркетів… Завідувач кафедри ЕЗП професор Мирослав Мальований: камінь спотикання Грибовицького сміттєзвалища У Лондоні встановили лавки, які очищають повітря Встановлено причину загибелі бджіл Боротьба за їжу Як Еверест перетворюється у гору сміття Повітря отруєне автомобілями Брудні річки України Їсти не можна відмовитись 22 факти про пластикове забруднення 15 червня Всесвітній день вітру Мінприроди розпочало обговорення змін до ліцензійних умов в сфері поводження з небезпечними відходами Програма проведення круглого столу «Вітрова енергетика Львівщини» Влада б'є на сполох через погіршення стану довкілля на Донбасі Загибель бджіл у Кульчиївці, або чому ми не цінуємо наших бджіл Здоровому харчуванню шкодять пестициди Експерти стверджують, що ціна сонячної енергії може стати ще дешевшою Золотозвалища ЄС та наші сміттєві будні Світ повинен об'єднатися, щоб подолати пластикове забруднення Конференція - Відновлювана енергетика – енергія для миру та демократії Нові кроки ЮНЕП для збереження довкілля Сьогодні Всесвітній день навколишнього середовища КОНКУРС грантів для об'єднаних громад, які хочуть розвивати екологічні види транспорту Про Не….безпечність харчових продуктів Львів отримав 35 млн. євро на будівництво сміттєпереробного комплексу та рекультивацію Грибовицького полігону ТПВ В Польщі теж горять відходи МГЕС у Нижньому Бистрому: розумна інвестиція чи вирок для Ріки На Закарпатті селяни невдоволені сусідством із міні-ГЕС та нарікають на інвестора через невиконання обіцянок Стан та перспективи розвитку малої гідроенергетики Львівщини Китай засадить 84 тис. км2 деревами для боротьби з забрудненням повітря Сьогодні у Львівській Політехніці відбудеться круглий стіл «Сонячна енергетика Львівщини» У Бродівському районі знищили єдину в Україні популяцію Spiranthes amoena Сьогодні День біологічного різноманіття! Для вивчення зміни клімату у Непалі побудують "Вертикальний університет" Утилізація сонячних модулів. Проблеми, регулювання, перспектива Смерть від пластику…. КУРОРТ «СВИДОВЕЦЬ»: МЕГА-ПРОЕКТ ЧИ МЕГА-АФЕРА? Екологічна ситуація України: Найбільші забруднювачі – промислові підприємства Модна індустрія взялася рятувати світ від екологічної катастрофи!!!!
"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
11/06/18

Здоровому харчуванню шкодять пестициди


 

Здорове харчування серед українців набуває неабиякої популярності. Це ефективний спосіб  зберегти свою красу і молодість без виснажливих дієт і постійних тренувань в спортивному залі. Ключовим моментом на шляху до здорового харчування є «здорові» овочі та фрукти. Тут варто говорити не лише про якісні свіжі продукти, які привабливі на вигляд, але й про ті, які вирощені на екологічно чистих територіях без застосування пестицидів.  На жаль, в Україні склалася така ситуація, що майже жодне фермерське господарство не обходиться без використання пестицидів. Та чи завжди це ефективно і невже так потрібно?

     Пестициди – це хімікати, які використовують аграрії у боротьбі з хворобами рослин, шкідниками і бур’яном. Україна належить до тих країн, де вирощення врожаю не обходиться без цих засобів. В нашій країні їх понад 200 найменувань. Є й такі, які вже давно заборонені в інших країнах, але в нас все ще використовуються.

Пестициди  класифікують на основі хімічного складу діючої речовини, за походженням діючого інгредієнта та за призначенням:

Зокрема за призначеням виділяють:

інсектициди (для знищення комах)

фунгіциди (для знищення грибкових захворювань)

гербіциди (для боротьби з рослинами-бур'янами).

родентициди (проти гризунів)

арборициди (проти чагарників)

акарициди (проти кліщів)

бактерициди (проти бактеріальних хвороб)

нематоциди (проти фітогельмінтів — шкідливих нематод)

У процесі свого використання пестициди потрапляють в атмосферу, ґрунт, воду, утворюючи безперервний ланцюг: повітря - ґрунт – рослина – людина(тварина). Чи не найбільшою проблемою є те, що цими речовинами землю обробляють щороку, не думаючи про те, що вони все більше і більше накопичуються в ґрунті, а під час споживання їжі і в організмі людини. Точно оцінити шкоду, яку завдають ці засоби навколишньому середовищу складно, але точно можна стверджувати, що вона величезна. Небезпечним є хлор, який є в пестицидах. Він, навіть в малих кількостях, накопичується в організмі людини. Трапляються і часті випадки отруєння. При чому страждають не лише люди, а й тварини. Симптомами отруєння є нудота, головний біль, почервоніння і набряк  слизових оболонок ока, кашель, набрякання шкіри.  Найскладнішим є пестициді отруєння дітей. Таке масштабне отруєння було зафіксовано в Перу. У місцевій школі дітям на сніданок давали порошкове  молоко, яке мало в своєму складі пестицид, що  використовують для  обробки зерна. Через деякий час у дітей погіршилося самопочуття, почалися корчі. Внаслідок цього померло 28 школярів.

Зазначимо, що американські учені визначили найнебезпечніший фрукт та ягоду, що викликають рак та безпліддя

В зоні ризику також люди з хронічними захворюваннями. Пестициди шкідливі не лише коли потрапляють з їжею в організм, але й при контакті під час роботи з ними, зокрема оброблення, ґрунту, рослин, полів. При отруєнні пестицидами слід негайно розпочинати лікування. Найперше треба виявити покинути зону їхнього поширення. Подальше лікування залежить  від того на яку частину тіла потрапив хімікат: якщо в шлунок, то слід викликати блювоту, очі – промити розчином лугу, шкірні покриви – зняти одяг, промити мильним розчином. Після першої допомоги треба звернутися до лікаря.

До речі китайські вчені створили базу даних пестицидів, які залишаються на фруктах і овочах. Про це стало відомо на Китайській міжнародній виставці індустрії великих даних-2018, що проходить в місті Гуйян у провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю.

Як зазначив старший науковий співробітник Китайської академії інспекції і карантину Пан Гофа, з 2012 по 2017 рік вчені провели загальне обстеження залишків пестицидів на фруктах і овочах.

Вони перевірили на вміст пестицидів 40 тис. зразків 150 видів фруктів і овочів в 1470 різних районах Китаю. Мета перевірки полягала в оцінці загальної ситуації із залишками пестицидів і сприяння контролю над використанням пестицидів.

Китай присвоїв електронні ідентифікаційні номери 1 200 пестицидам, а також розробив методи визначення їх наявності та концентрації.

Розробники також створили комп'ютерну програму, що відстежує походження пестицидів в свіжих продуктах, яка дозволяє посилити контроль і забезпечити продовольчу безпеку.

Пестициди стали настільки популярними у сільському господарстві, що повна відмова від них, напевне, є нереальною, тому пропонуємо декілька порад аграріям, які їх використовують:

-         Використовуйте лише ті пестициди,які є дозволені для застосування в Україні.

-         Дотримуйтесь усіх правили перевезення цих засобів.

-         Забезпечте належне зберігання.

-         Дотримуйтесь правил використання.

-         Пам’ятайте про життя і здоров’я людей, тварин і рослин.

Для тих,хто хоче власноруч виростити здорову городину без використання пестицидів, теж кілька порад:

-         Не виорюйте надто глибоко ґрунт, адже так зникає родючий шар – гумус. На невеликих ділянках краще зробити це вручну.

-         Обирайте ті сорти,які є найбільш стійкими до несприятливих умов.

-         Не спалюйте сухі залишки рослин на родючому ґрунті. Це може стати  хорошим добривом.

-         Не висаджуйте однакові культури на одному й тому самому місці. Чергуйте.

-         Після врожаю висадіть в землю жито. Воно має властивість очищати ґрунт. Можна посіяти трави. При морозі вони відімруть і стануть хорошим добривом.

Бережіть себе і навколишнє середовище. Будьте здорові.

Автор: Христина Борсук

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС
Карпатські річки стали ласим шматком пирога «зеленої енергетики». Закарпаття – не виняток. Про те, хто саме з місцевих політиків, можновладців та бізнесменів має... Детальніше...
03
08/2018
Громада Мукачева проти МГЕС
У п’ятницю 20 липня представники ГО «Комітет екологічного порятунку» взяли участь у публічному обговоренні ризиків будівництва міні-ГЕС у Мукачево, ініційованого ГО «Народна Рада... Детальніше...
24
07/2018
Чим годують нас полиці супермаркетів…
В тому, що молочні продукти корисні для нашого організму вже ніхто не сумнівається. Це зумовлено тим, що вони містять у своєму складі легкозасвоювані... Детальніше...
27
06/2018
Завідувач кафедри ЕЗП професор Мирослав Мальований: камінь спотикання Грибовицького сміттєзвалища
Головні наукові напрями, над якими працює кафедра екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку, – природоохоронні технології. Найбільше, що нині хвилює науковців кафедри, –... Детальніше...
26
06/2018