Хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС Житло з конопель «Дев’ять на одній»: жителі Великого Бичкова переймаються власною безпекою через будівництво каскаду малих ГЕС на Шопурці Екстремальна погода - "обличчя зміни клімату" У той час коли нас заливає дощами, німецькі фермери вимагають 1 млрд. євро на допомогу від посухи Громада Мукачева проти МГЕС Знайомтеся з зростаючим джерелом викидів парникових газів 23 липня в Україні починає діяти закон про енергоефективність будівель Щодо перевірки суб’єктів господарювання у сфері харчової промисловості Ні! пластиковим соломинкам у Starbucks Китай та ЄС підтверджують Паризьку угоду ООН та зобов'язуються збільшити співпрацю Чим годують нас полиці супермаркетів… Завідувач кафедри ЕЗП професор Мирослав Мальований: камінь спотикання Грибовицького сміттєзвалища У Лондоні встановили лавки, які очищають повітря Встановлено причину загибелі бджіл Боротьба за їжу Як Еверест перетворюється у гору сміття Повітря отруєне автомобілями Брудні річки України Їсти не можна відмовитись 22 факти про пластикове забруднення 15 червня Всесвітній день вітру Мінприроди розпочало обговорення змін до ліцензійних умов в сфері поводження з небезпечними відходами Програма проведення круглого столу «Вітрова енергетика Львівщини» Влада б'є на сполох через погіршення стану довкілля на Донбасі Загибель бджіл у Кульчиївці, або чому ми не цінуємо наших бджіл Здоровому харчуванню шкодять пестициди Експерти стверджують, що ціна сонячної енергії може стати ще дешевшою Золотозвалища ЄС та наші сміттєві будні Світ повинен об'єднатися, щоб подолати пластикове забруднення Конференція - Відновлювана енергетика – енергія для миру та демократії Нові кроки ЮНЕП для збереження довкілля Сьогодні Всесвітній день навколишнього середовища КОНКУРС грантів для об'єднаних громад, які хочуть розвивати екологічні види транспорту Про Не….безпечність харчових продуктів Львів отримав 35 млн. євро на будівництво сміттєпереробного комплексу та рекультивацію Грибовицького полігону ТПВ В Польщі теж горять відходи МГЕС у Нижньому Бистрому: розумна інвестиція чи вирок для Ріки На Закарпатті селяни невдоволені сусідством із міні-ГЕС та нарікають на інвестора через невиконання обіцянок Стан та перспективи розвитку малої гідроенергетики Львівщини Китай засадить 84 тис. км2 деревами для боротьби з забрудненням повітря Сьогодні у Львівській Політехніці відбудеться круглий стіл «Сонячна енергетика Львівщини» У Бродівському районі знищили єдину в Україні популяцію Spiranthes amoena Сьогодні День біологічного різноманіття! Для вивчення зміни клімату у Непалі побудують "Вертикальний університет" Утилізація сонячних модулів. Проблеми, регулювання, перспектива Смерть від пластику…. КУРОРТ «СВИДОВЕЦЬ»: МЕГА-ПРОЕКТ ЧИ МЕГА-АФЕРА? Екологічна ситуація України: Найбільші забруднювачі – промислові підприємства Модна індустрія взялася рятувати світ від екологічної катастрофи!!!!
"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
22/05/18

Для вивчення зміни клімату у Непалі побудують "Вертикальний університет"


 

Студія KTK-BELT, неприбуткова організація, розташована в сільській місцевості Непалу, розпочала роботу з місцевими громадами для створення захоплюючого "вертикального університету", який навчить студентів біологічному різноманіттю та охороні навколишнього середовища в 6 "живих класах", розташованих вздовж вертикального лісового коридору, який простягається від 67 метрів над рівнем моря до піку на висоті 8 856 метрів н.р.м. Ці 6 зупинок охоплюють 5 кліматичних зон Східного Непалу: тропічні, субтропічні, помірковані, субарктичні та арктичні.

Проект вивчає конкретні наслідки зміни клімату в кожній кліматичній зоні, створюючи "класні кімнати", де студенти можуть ходити від Коши Таппу до Канченджунга, третьї найвищої гори у світі. Навчальною програмою передбачено: дослідження вчень корінних народів про біологічне різноманіття кожної області; навчальні майстер-класи на базі центрів мікрозберігання. Загалом, проект спрямований на збереження та активізацію місцевих знань. Кожен з цих "класів" реагує на візуальні та культурні підказки свого унікального ландшафту, при цьому одне студентський містечко зосереджується на протипаводкових дослідженнях у складній області мусонів та дослідженню стилю життя місцевих яків.

Зазначимо, що Непал є точкою доступу до глобального різноманіття, яка охоплює 9,5% всіх видів птахів та 8,9% всіх видів мохоподібних (мохів та подібних рослин) у світі, незважаючи на те, що країна займає менше 1% світових земель. Цьому великому різноманіттю видів загрожує зміна клімату, зокрема зсуви, повені, льодоходи (GLOF), інвазійні та чужорідні види, деградація водно-болотних угідь, що загрожує як унікальним ландшафтам, так і засобам до існування 19 мільйонів мешканців, які здебільшого займаються фермерством.

Вертикальний університет зосереджує увагу на біорізноманітті та наслідкам зміни клімату в кожній конкретній зоні. Програми вивчення розроблено для класів, екологічних гостьових будинків, навчального залу, приміщень бібліотек та робочих просторів у кожному кампусі. Ці програми не тільки для студентів, але також доступні місцевим громадам навколо університетських містечок через програму фермерів BELT та програму шкіл BELT. Співтовариство надає навчальні та тренувальні можливості для вивчення їх місцевої екосистеми, а також способів адаптації до змін клімату.

Коші-Таппу Кампус, 67 метрів

Перший  кампус розташований на висоті 67 метнів над рівнем моря, поруч із заповідником дикої природи Коші-Таппу, який визнаний одним із 27 важливих ареалів для життя птахів Непалу. Він охоплює близько 485 видів птахів, серед яких watercock, Indian Nightjar, dusky eagle owl and black-headed cuckoo shrike, а також понад 200 видів риб та 514 видів рослин. Ця територія багата унікальною та необхідною для збереження біорізноманіття флорою та фауною.

Як високо доступний та рівнинний регіон, він зазнає великого тиску та урбанізації. Під час мусонів цей регіон також зазнає серйозних повеней, а в 2008 році стихія забрала понад 60000 життів людей. Прийнявши протипаводковий дизайн, архітектура поєднує в собі легку бамбукову структуру, що спирається на кам'яну стіну габіонів. Трикутний плінтус піднімається над землею, діючи як судно корабля, щоб захистити його від повені. Ландшафтна інтервенція навколо будівлі також є точкою доступу до біорізноманіття.

Кампус Яншала, 180-1,950 метрів

Чурія або гори Сівалік є одним із найбільш загрозливих регіонів країни, де проживає 15% населення. Земля складається з піску та гравію, що відіграє важливу роль у перезарядженні системи підземних вод усього регіону Терай. Проте видобуток піску та збільшення обезліснення призводять до збільшення коливань стихійних лих, а також зсувів вниз за течією.

У цьому другому кампусі використовуються методи будівництва, такі як геотекстиль та стіни габіонів для забезпечення контролю ерозії ґрунту. Головний план спрямований на стабілізацію грунту, а також на належне управління водними ресурсами. Він був розроблений, щоб залишити місце для посадки видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Карусе Куруле-Тенупа, 300-1,600 метрів

У період з 2010 по 2015 рр. Внаслідок кліматичних змін у Східних Гімалаях більш ніж 150 природних джерел частково або повністю висихали. Це зумовило втрату та міграцію понад 25 видів риби, які раніше були основним джерелом засобів до існування для місцевих рибалок.

Третій кампус розроблено як велику інфраструктура для збору врожаю, де кожен дах і внутрішній дворик сприяють збиранню води, яка буде зберігатися в підземних резервуарах для сухого сезону. Він буде складатися з інформаційної точки або зустрічно-виставкового простору, трансформаційних класів для навчання, дослідницьких приміщень, офісних приміщень та резиденцій для художників

Кампус Хандбарі, 1200 метрів

Наступний кампус розташовано на східному краю Національного парку Макалу-Барун, ця територія є однією з найважливіших і найбільш небезпечних точок доступу для вивчення біорізноманіття у східних Гімалаях. Через його віддаленість, він був критичним центром еволюційної новизни видів, унікальних для цієї місцевості. Регіону все більше загрожує будівництво доріг та захоплення сільських земель, погано спроектовані гідроенергетичні системи та відсутність інституційних рамок для пом'якшення негативних наслідків плати за землекористування.

Кампус Хандбарі розташований у міському центрі та працює для демонстрації альтернативних підходів до урбаністики, від використання зелених дахів до альпіністських стін та методів збирання дощу.

Туман Кампус, 3600 метрів

Тудам - це село, розташоване на перехресті трьох походів на Верхній Арун, Канченджунга та Тінджуре-Мільке Джалххале. Вона є домом для ряду важливих для культури продуктів, таких як редис – Bhote Mula, твердий сир, вершкове масло та сухе яєчне м'ясо.

Кампус, розташовано в субальпійському регіоні, складається з станції спостереження на висоті 3600 метрів. Імітуючи напівкочевий характер яківських пастухів цього регіону, архітектура кампусу складається з юртової структури, зробленої з бамбуку та полотна. Вона також включатиме парник, щоб продемонструвати, як вирощувати їжу на такій високій висоті з дефіцитними водними ресурсами.

Лелеп Кампус, 4600 метрів

Остання зупинка в Вертикальному університеті знаходиться на горі Канченджунга, на "даху світу" в Гімалаях. У регіоні зберігається однин з найбільших світових запасів прісної води у формі льодовиків, сьогодні цим запасам загрожує глобальне потепління, зростання урбанізації та геополітичні конфлікти. Якщо температура продовжить зростати, до 2050 року льодовики будуть танути на 35%, що зумовить до значних змін у житті 1,3 мільярда людей, що живуть у межах її водосховища. У Непалі, країні, яка не має виходу до моря, затиснута між Індією та Китаєм, загроза танення льодовиків є негайною, впливає на єдине джерело прісної води в країні, а також збільшує ризик повені з льодовикового озера.

Основною метою цього кампуса буде вивчення впливу зміни клімату на льодовики. Станція кліматичного моніторингу буде розташована в дослідницькому центрі разом з дослідницькими резиденціями, парниковим та іншими класами.

Проект "Вертикальний університет" є переможцем конкурсу "Що може зробити дизайн" (WDCD), "Виклик для вирішення проблем клімату", "Нагорода проекту SEED за державний інтерес" 2017 року та "Енергетичний глобус" за Непал, 2017 рік.

KTK-BELT також є фіналістом престижної премії "Бакмінстер Фуллер" Echoing Green і премії "Катерва" за навколишнє середовище.

Команда дизайнерів: Приянка Біста, Марко Сестароллі, Раєєв Гояль, Пема Бхутія, Ганга Лімбу, Локендра Якха.

 

За матеріалами: https://www.archdaily.com

 

 

 


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС
Карпатські річки стали ласим шматком пирога «зеленої енергетики». Закарпаття – не виняток. Про те, хто саме з місцевих політиків, можновладців та бізнесменів має... Детальніше...
03
08/2018
Громада Мукачева проти МГЕС
У п’ятницю 20 липня представники ГО «Комітет екологічного порятунку» взяли участь у публічному обговоренні ризиків будівництва міні-ГЕС у Мукачево, ініційованого ГО «Народна Рада... Детальніше...
24
07/2018
Чим годують нас полиці супермаркетів…
В тому, що молочні продукти корисні для нашого організму вже ніхто не сумнівається. Це зумовлено тим, що вони містять у своєму складі легкозасвоювані... Детальніше...
27
06/2018
Завідувач кафедри ЕЗП професор Мирослав Мальований: камінь спотикання Грибовицького сміттєзвалища
Головні наукові напрями, над якими працює кафедра екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку, – природоохоронні технології. Найбільше, що нині хвилює науковців кафедри, –... Детальніше...
26
06/2018