"Спочатку вони вас ігнорують, потім сміються над вами, потім борються з вами, а потім ви перемагаєте"
Махатма Ганді
20/02/17

У Ризі порахували, скільки місто може заробити на смітті


Прийняте Ризької думою рішення про створення монополіста, який протягом наступних 20 років буде займатися вивозом ризького сміття принесе значну вигоду місцевому самоврядуванню – кожен вкладений думою в цей проект євро може принести віддачу в 347 євро.


Доходи монополіста з вивезення ризького сміття за 20 років перевищать 500 млн. євро. Рентабельність проекту оцінюється в 6-9%.

Зараз рижани за вивезення сміття платять по 10 євро за кубометр. Нове підприємство на перших порах буде вимагати 12 євро, а опісля – 15 євро за куб. Крім того, самоврядування має намір наділити монополіста правом збільшити ціну, якщо виростуть витрати. Нічого в цьому дивного немає, бо ж мова йде про монополіста.

Раніше, за завданням Ризької думи, об’єднання ТОВ Konsorts і ТОВ Geo Consultants провело дослідження про перспективи розвитку системи обслуговування відходів. Розглядалися альтернативні варіанти, проводився фінансовий аналіз.

Кращим для Риги варіантом стало створення підприємства на основі договору про публічно-приватне партнерство. Це означає, що самоврядування строком на 20 років створює спільне підприємство, в якому 10% будуть належать муніципалітету, а решта 90% – приватному партнеру.

Цілями нової системи заявлено збільшення обсягів переробки відходів і поліпшення їх якості, зменшення кількості біологічно руйнівних матеріалів, а також увага до «санітарного та естетичного впливу послуги». Проект передбачає також перехід на інші типи контейнерів і сміттєвозів, а також облаштування підземних контейнерів в Старій Ризі, повідомляє DELFI.

Джерело: Zik / DELFI


Радіаційний фон
м. Київ
0,012 мР/год

м. Чорнобиль
0,024 мР/год


+38 096 458 4248 office@eco-ua.org ecokom пл. Міцкевича, 8,
            м. Львів, Україна, 79000
Під красивою назвою депутатам підсунули антиєвропейський закон
7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання... Детальніше...
24
02/2017
На Львівщині знайшли ще один незаконний скотомогильник
В селі Боянець Жовківського району Львівщини активісти виявили незаконний скотомогильник. Тут на значній території зафіксовано рештки свійських тварин, викинуті гнити просто неба. Про... Детальніше...
24
02/2017
Щойно Кабінет міністрів звільнив Заїку А.М. з посади Голови Держекоінспекції
Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Детальніше...
22
02/2017
Міність екології ініціюватиме звільнення голови Держекоінспекції
17
02/2017